HISTÓRIA BRP

BRP je svetovým lídrom v oblasti dizajnu, výroby, distribúcie a predaja motorových vozidiel pre rekreačné účely a športových motorov.

Postavená na 70-ročnej tradícii excelentnosti so sídlom v kanadskom mestečku Valcourt, Québec, BRP vlastní výrobné závody v Kanade, Spojených štátoch, Mexiku, Fínsku a Rakúsku a zamestnáva viac než 6800 ľudí.

Výrobky BRP sú distribuované vo viac než 100 krajinách sveta a má viac než 4200 predajcov a distribútorov po celom svete 

Poháňame sa navzájom!


Prichádzame spolu aby sme to dosiahli! My to skúšame a skúšame a znova to skúšame dosiahnuť za každú cenu! To je naša motivácia, naša inšpirácia ktorá nás posúva vpred. To je dôvod, prečo vstaneme po každom páde. O čom to vravíme?

BRP SLED UDALOSTÍ ROK PO ROKU

1937

Na správnej ceste

Joseph - Armand Bombardier získava svoj ​​prvý patent pre rozvoj pásového vozidla pre cestovanie po snehu , neskôr s názvom "B7 snežný skúter".

1942

Bombardier otvára svoje dvere

Firma stavia pásové vozidlá konštruované na jazdu po snehu.

1947

Bombardier ide do sériovej výroby

L'Auto-Neige Bombardier stavia veľkývýrobný závod s kapacitou 1000 strojov. Po vojne, produkcia pásových vozidiel B12 a C18 zabezpečuje zdravý rast podniku.

1950

Model SW ​​a model Muskego rozširujú produktovú líniu


Dizajn a výroba pracuje na snehovej rolbe SW a úžitkovom vozidle Muskeg pre lesníctvo, ťažobný priemysel a verejnoprospešné služby.

1957

Prežiť svoj ​​sen

J. Armand Bombardier zintenzívňuje svoj ​​výskum na malom snežnom skútri o ktorom sníval keď bol ešte malý chlapec.

1959

Predstavenie prvého snežného skútra Ski-Doo


Predstavenie prvého snežného skútra Ski-Doo. J.A. Bombardier prvý spúšťa pásovú výrobu snežných skútrov a vytvára nový šport.

1962

Snežný skúter Ski-Doo je ešte lepší

Ski-Doo snežný skúter podstupuje úpravy s novou laminátovou kapotu. Kohler a JLO motory sú nahradené motormi Rotax vyrábanými v Rakúsku.

1968

Predstavenie prvého Sea-Doo PWC


Predstavenie prvého vodného skútra Sea-Doo. Spustená výroba Terrain Master, viac-účelového, multi-terénneho pásového vozidla.

1969

Bombardier dostupný pre verejnosť

Akcie Bombardier sú umiestnené na akciových burzách v mestách Montreal a Toronto, kde sú ponúknuté dva milióny akcií pre verejnosť.

1970

BRP získava Lohnerwerke GmbH a začína vyrábať Skidozer rolbu

Akvizícia rakúskej firmy Lohnerwerke GmbH a jej dcérskej spoločnosti, Rotax-Werk (známa dnes ako BRP-Powertrain GmbH & Co KG), výrobcovia motorov Rotax. Predstavenie novej rolby Skidozer 250 -vozidlo pre úpravu zjazdovky.

1971

Rozšírenie produktovej línie Ski-Doo


Spustenie modelov Ski-Doo Elan, Skandic, Valmont a Blizzard. Model Skidozer SV 200 traťová rolba je uvádzaný na trh ako súčasť operácie "SnoPlan". Tento program bol kľúčovým prvkom pre rozvoj a údržbu upravovaných bežeckých tratí, rovnako ako podpora bezpečnosti na snežnom skútri. Akvizícia výrobcu snežnýcj skútrov Moto-Ski.

1972

BRP sa rozrastá o produktovú líniu Can-Am


Nová divízia je vytvorená pre motocykle Can-Am. Produktová rada zahŕňa vysoko výkonné modely motocross.

1973

Milión vyrobených snežných skútrov Ski-Doo


Dňa 29. augusta, zišiel z linky jeden miliónty snežný skúter Ski-Doo.

1974

značka Ski-Doo sa vyvíja znova, zrod siete jazdeckých tratí


Technológie, bezpečnostné funkcie, vzhľad a komfort snežných skútrov Ski-doo sa výrazne zlepšujú. Spoločnosť úzko spolupracuje so skupinami skútristov aby postavili niekoľko jazdeckých tratí. Bombardier Inc vytvára svoju americkú dcérsku spoločnosť Bombardier Inc Credit, finančné služby, ktoré sa vzťahujú aj na iné produkty Bombardier Recreational Products. Výskumné centrum v Valcourt, Québec, prechádza rekonštrukciou.

1981

Bombardier predstavuje rolbu BR-400.


BR-400 vysokohorská rolba je uvedená na severoamerický trh.

1984

Bombardier sponzoruje olympijské hry v Sarajeve


Bombardier je oficiálnym dodávateľom pásových vozidiel na zimných olympijských hrách v Sarajeve, ktoré zahŕňali vysokohorské rolby, rolby na úpravu bežeckých tratí a snežné skútre Ski-Doo.

1988

Nová generácia vodných skútrov Sea-Doo


Nová generácia vodných skútrov Sea-Doo je predstavená na jar, vytvárajúc úplne nové odvetvie.

1989

Bombardier rastie a zahŕňa Nordtrac Oy

Bombardier vytvára rovnocenné partnerstvo s jediným Fínskym výrobcom snežných skútrov: Nordtrac Oy. Nachádza sa v Rovaniemi, táto divízia vyrába snežné skútre Lynx určené pre škandinávsky trh. V súčasnej dobe je spoločnosť v plnom vlastníctve BRP a má názov BRP-Finland Oy.

1988

Bombardier je oficiálnym dodávateľom zimných olympijských hier v Calgary

Bombardier je oficiálnym dodávateľom snehových rolieb a snežných skútrov na zimných olympijských hrách v Calgary.

1989

Bombardier sa naďalej rozrastá

Vo februári, akvizícia Pointe-majetky a technológie divízie pásových vozidiel americkej spoločnosti Universal Go-Tract a tiež Universal Go-Tract Georgia Ltd v meste White, Georgia.

1991

Vodný skúter Sea-Doo XP je predstavený

Predstavenie vysoko-výkonného vodého skútra Sea-Doo XP.

1993

Ski-Doo vyrobilo dva milióny skútrov


14. septembra, dvojmiliónty snežný skúter Ski-Doo je vyrobený v Valcourt, Québec. Bombardier vytvára nový segment na trhu snežných skútrov s modelom Summit, špeciálne navrhnutý pre jazdu v prašane a horskom teréne.

1994

prvá loď s prúdovým pohonom vstupuje na trh


Predstavenie prvého plavidla Sea-Doo s Jet Drive: Sea-Doo Speedster - dvoj-motorový, 4,4 m (14 ft), pre štyri osoby.

1995

Nová generácia snehových rolieb

Bombardier spúšťa model Plus MP rolbu novej generácie. Mikroprocesorom riadené vozidlo, ktoré používa inovatívne technológie.

1995

Sea-Doo HX PWC vstupuje na trh

Vstup na trh prvého vodného skútra vybaveného systémom odpruženia s vysokým výkonom, model Sea-Doo HX, získava ocenenie za inováciu v kategórii lodí v roku 1994na Medzinárodnej námornej výstave v Chicagu, Illinois.

1995

Bombardier získava AMT Marine Inc

Vo februári, rekreačná produktová línia je rozšírená o akvizíciu firmy -v tom čase existujúcim dodávateľom a partnerom vo výrobe Jetových lodí Sea-Doo - AMT Marine Inc z Québecu.

1995

Industrial Equipment Division Bombardier sa sťahuje do Granby, Québec

Činnosť Industrial Equipment Division je konsolidovaná v Granby, Québec, v novo-zrekonštruovanom závode. Táto divízia vyrába vozidlá na úpravu vysokohorských a severských terénov, na pluhovanie chodníkov a ťažké pásové vozidlá používané v drsnom teréne pre lesníctvo, ťažbu, telekomunikačný a strojárenský priemysel.

1996

D.E.S.S. technológia je predstavená na vodných skútroch


Bombardier predstavuje technológiu D.E.S.S. (Digital Encoded Security System) na niektorých modeloch vodných skútrov.

1996

Predstavenie modelu Bombardier NV

V novembri, Bombardier zahajuje výrobu svojho elektrického vozidla Bombardier NV, predovšetkým určeného pre prepravu v obytných oblastiach na juhu Spojených štátov.

1997

vodné skútre Sea-Doo skútre sa stávajú jednými z najtichších na vode

Bombardier predstavuje inovatívnu technológiu D-Sea-Bel zvukový systém, ktorý zmierňuje hluk až o 50%.

1997

500.000 kusov vodných skútrov vyrobených vo Valcourte.

Dňa 28. februára 1997 Sea-Doo GTI prepisuje históriu tým, že sa vyrobilo 500.000 kusov vodných skútrov vo Valcourt, Québec.

1998

Bombardier oslavuje 40 rokov snežných skútrov Ski-Doo.

Bombardier oslavuje 40 rokov snežných skútrov Ski-Doo.

1998

Bombardier oslavuje 30 rokov snežných skútrov Lynx

V marci, sa značka Lynx dožíva existencie 30 rokov.

1998

Bombardier získava rad ocenení

Bombardier Recreational Products vyhráva dve oceneniaIndustrial Design Excellence Awards (IDEA Awards 1998), sponzorované Industrial Designers Society of America (IDSA) a BusinessWeek Magazine. Model Sea-Doo Challenger 1800 z roku 1997 vyhráva zlato v IDEA a vodný skúter Sea-Doo XP z roku 1997 vyhráva striebro.

1998

Bombardier vstupuje na trh štvorkoliek (ATV, All-Terrain Vehicle)

Vo februári, Bombardier Recreational Products vstupuje na trh štvorkoliek (ATV) tým, že predstavuje prototyp inovatívnej štvorkolky Bombardier, model Traxter.

1999

predstavenie vodného skútra Sea-Doo LRV

Predstavenie štvor-miestneho skútra Sea-Doo LRV. Jedná sa o najväčší vodný skúter v priemysle.

1999

Bombardier získava ocenenie "Design the Decade"

Bombardier dostáva ocenenie "Design the Decade" od Industrial Design Excellence Awards (IDSA) a BusinessWeek Magazine za dokonalosť, inovácie a inšpirácie pri návrhu svojich vodných skútrov Sea-Doo.

1999

Predstavujeme technológiu Orbital direct injection.

Modely vodných skútrov Sea-Doo GTX DI a RX DI sú teraz vybavené novou technológiou Orbital direct injection, ktorá ponúka znižovanie emisií a podstatne lepšie využitie paliva. Systém redukcie zvuku D-SEA-BEL je štandardne dodávaný na všetkých vodných skútroch Sea-Doo.

1999

Traxter je menovaný ATV roka

V marci, Traxter ATV je menovaný "ATV of the Year" od časopisu ATV. Predstavenie druhého modelu ATV, DS 650 pre skúsených športových nadšencov.

1999

Bombardier sa spája s Mercury Marine

Bombardier vstupuje do technologického spojenia s Mercury Marine na osádzanie 4,8 m (16 stôp) a dlhších Sea-Doo člnov s vysoko výkonnými motormi M2 s jet pohonom.

2000

Vodný skúter Sea-Doo XP sa stáva skútrom storočia.

Vodný skúter Sea-Doo XP dostáva ocenenie“Watercraft of the Century” v januárovom čísle Watercraft World Magazine.

2000

Bombardier rozbieha obchod v Japonsku

Vo februári sa buduje distribučná sieť vytvorená v Japonsku na podporu predaja Sea-Doo vodných skútrov a člnov, Ski-doo snežných skútrov a štvorkoliek Bombardier.

2000

Vodný skúter Sea-Doo RX je menovaný "Skúter roka"

Vodný skúter Sea-Doo RX DI dostáva ocenenie “Watercraft of the Year” od Watercraft World Magazine. Je označovaný ako vzor pre nové tisícročie.

2000

Snežný skúter Ski-Doo Summit 700 získava ocenenie

Snežný skúter Ski-Doo Summit 700 Highmark dostáva titul “Mountain Muscle Sled of the Year” od SnoWest Magazine.

2001

Bombardier získava majetok spoločnosti OMC

V marci, Bombardier získava Evinrude a Johnson závesné motory - majetky zbankrotovanej spoločnosti OMC.

2001

BRP získava ocenenie ATV roka

V novembri sa štvorkolky Bombardier Quest 650 a DS650 Baja stávajú "ATV of the Year" od Canada’s 2002 ATV Guide

2001

BRP získava dve ocenenia

V júni, Bombardier Recreational Products vyhráva dve ocenenia od Industrial Designers Society of America IDEA awards 2002. Sea-Doo Islandia získava zlato, zatiaľ čo DS650 ATV vyhráva bronz.

2001

päť miliónov motorov Rotax a stále pribúdaju...

)
Dňa 9. mája, päťmiliónty kus motora Rotax zišiel z montážnej linky v meste Gunskirchen, Rakúsko.

2001

Značka Sea-Doo predstavuje model vodného skútra GTX

V auguste, Bombardier Recreational Products predstavuje vodný skúter Sea-Doo GTX so štvortaktným motorom Rotax 4-TEC, vybaveným systémom OPAS (Off-Power Assisted Steering).

2001

Nový výrobný závod vo Wisconsine

V máji, Bombardier predstavil svoje nové výrobné priestory na závesné motory umiestnené v Sturtevant, Wisconsin.

2002

BRP vyhráva NMMA Innovation Award

10. apríla, Bombardier získava ocenenie Innovation Award od National Marine Manufacturers Association (NMMA) za jeho štvortaktom-poháňaný vodný skúter Sea-Doo GTX 4-TEC.

2002

Sea-Doo GTX PWC vyhráva ocenenie "Watercraft of the Year"

V rovnakom mesiaci, vodný skúter Sea-Doo GTX 4-TEC, model 2002 vyhráva prestížne ocenenie "Vodný skúter roka" od Watercraft World Magazine.

2002

BRP vyhráva ocenenie od Motor Boating Editor Choice

15. februára, Bombardier získava prestížne ocenenie od Motor Boating Editor Choice za vodný skúterSea-Doo GTX Rotax 4-TEC model 2002.

2002

Produktová línia Bombardier ATV sa rozrastá

V novembri, Bombardier Recreational Products predstavuje štyri nové modely ATV: Outlander 330 HO 4x4 a 2x4, 2x4 Outlander 400 H.O. a Outlander 400 H.O. XT.

2002

Bombardier sa stáva oficiálnym dodávateľom zimných olympijských hier v Salt Lake City.

Vo februári, sa Bombardier stáva oficiálnym dodávateľom Ski-doo snežných skútrov, Bombardier Rolby a Bombardier ATVna zimných olympijských hrách v Salt Lake City.

2002

Alvaro de Marichalar zo Španielska preplával Atlantický oceán na vodnom skútri Sea-Doo

V júli, Alvaro de Marichalar zo Španielska stanovuje svetový rekord pri plavbe cez Atlantický oceán (vzidalenosť viac ako 10.000 námorných míľ), na vodnom skútri Sea-Doo XP.

2002

Ďalšia novinka - technológia polo-priameho vstrekovania pre dvojtaktné motory

V marci, Bombardier opäť inovuje aj zavedením technológie polo-priameho vstrekovania pre dvojtaktné motory. Motor Rotax 800 2-TEC SDI prináša vo svojich snežných skútroch Ski-doo, rovnako ako 50% zníženie emisií uhľovodíkov a až o 25% nižšiu spotrebu paliva.

2002

BRP inovuje s uvedením platformy Ski-Doo REV


Bombardier Recreational Products v Novembri prevracá priemysel snežných skútrov zavedením snežných skútrov Ski-doo s platformou REV, najväčšiu inováciu v jazde na snežných skútroch za posledných 40 rokov.

2002

BRP uvádza na trh prvé dvojmiestne ATV

Dňa 6. júna, Bombardier Recreational Products otvára nedotknutý trhový segment zavedením jeho modelu štvorkolky Traxter MAX, prvé a jediné ATV s osvedčením výrobcu pre dvojmiestnu štvorkolku.

2003

Revolučný Evinrude E-TEC závesný motor

Vo februári, Bombardier Recreational Products uvádza na trh závesný motor Evinrude E-TEC, ohlasujúci začiatok revolučnej a novej generácie čistejších, tichších a výkonnejších závesných motorov.

2003

Model Outlander menovaný "ATV of the Year"

V Januári, model Outlander je menovaný za štvorkolku roka magazínom ATV Magazine a tiež Canada’s 2003 ATV Guide.

2003

BRP Kart vyhráva "iF Design Award"

V júni, BRP-Rotax RM1MC Kart získava prestížne ocenenie iF Design Award.

2003

Snežný skúter Ski-Doo MX Z REV idú do Hollywoodu

Skúter Ski-Doo MX Z REV sa dostáva na obrazovky v bondovke Dnes neumieraj.

2003

Dva nové prírastky do línie dvojmiestnych ATV

V máji, Bombardier Recreational Products predstavuje štvorkolky Outlander MAX a Quest MAX, dva nové prírastky do prvej plnej zostave dvojmiestnych štvorkoliek na trhu.

2003

Bombardier predáva svoju divíziu rekreačných produktov

V apríli, Bombardier Inc oznámila predaj divízie Bombardier Recreational Products.

2003

BRP (Bombardier Recreational Products Inc) je oficiálne predstavené

Dňa 18. decembra, akvizičný proces rekreačných produktov divízie Bombardier Inc je dokončený a BRP je oficiálne predstavené.

2003

Bombardier sa spája so spoločnosťou Deere & Company

23. januára, Bombardier a Deere & Company oznamujú strategickú alianciu pre vývoj nových kolesových priemyselných vozidiel a technológií.

2004

Prvý troj-miestny vodný skúter je spustený na vodu.

BRP predstavuje Sea-Doo RXT model 2005, prvý troj-miestny skúter s výkonom 215 konských síl. BRP tiež zavádza rad Sea-Doo člnov s ďalšími možnosťami pohonov, čistejšou technológiou motorov, kvalitnými vylepšeniami a jedným úplne novým modelom.

2004

BRP sa zameriava na rekreačné produkty

V auguste, BRP oznámila predaj svojej priemyselnej divízie, so sídlom v Granby, Québec, spoločnosti Camoplast Inc. BRP teraz sústredí svoju energiu na vývoj a výrobu rekreačných produktov.

2004

Motory Evinrude E-TEC dostávajú viac výkonu

V máji, BRP pridáva tri nové výkonové modely do rodiny závesných motorov Evinrude E-TEC pre modelový rok 2005: model 200, 225 a 250 HP, a tiež veľmi obľúbenú verziu 225 H.O. (high output) model,v oboch konfiguráciách - pre slanú aj sladkú vodu. Rovnako ako ich menšie 40-90 HP náprotivky, tieto motory ponúkajú vynikajúcu životnosť a spoľahlivosť v extrémnych prostrediach s najnižšou úrovňou emisií v priemysle.

2004

Vodný skúter Sea-Doo RXP od BRP vyhráva ocenenie "Watercraft of the Year"

V polovici Septembra, BRP prijíma ocenenie od Watercraft World Magazine’s "Watercraft of the Year" za model 2004 Sea-Doo RXP PWC, pripomínajúc, že vodné skútre Sea-Doo získali už po šiesty-krát toto ocenenie.

2004

BRP predstavuje vodný skúter Sea-Doo 3D

S predstavením modelu Sea-Doo 3D v polovici Augusta, BRP re-dizajnuje vodné skútre. Model Sea-Doo 3D je prvý a jediný viac-účelový vodný skúter, ponúkajúci tri jedinečné pôžitky z jazdy pomocou jednoduchých konfiguračných zmien (BRP neskôr pridalo ďalšie dve konfigurácie a celkový počet sa zvýšil na 5)

2004

Zmenené na závody

V Septemberi, BRP výrazne zmenilo model Ski-Doo MX Zx 440 - závodný skúter pre sezónu 2004-2005. Najvýraznejšie vylepšenia zahŕňajú prídavné zadné pruženie SC-4 a celý rad vylepšení hnacieho ústrojenstva.

2004

Zrod značky BRP

V polovici júna, BRP predstavuje novú značku a podpis:využitím bohatého dedičstva, podnikateľského ducha a inovácií s obnoveným záujmom o poskytovanie spotrebiteľom na celom svete jedinečné produkty, ktoré vzbudzujú vášeň a nadšenie.

2004

Prvý troj-miestny skúter je na vode BRP predstavuje Sea-Doo RXT model 2005, prvý troj-miestny skúter s 215 HP.

BRP tiež zavádza pre rok 2005 rad Sea-Doo člnov s ďalšími možnosťami pohonu, čistejšej technológie motorov, kvalitných vylepšení a jeden úplne nový model.

2005

BRP Can-Am DS 650x končí pvár na Rallye Dakar

V januári, Antoine Morel z Francúzsa sa umiestňuje ako prvý v kategórii ATV na 27. ročníku slávnej Rallye Dakar, po dojazde na štvorkolke DS 650x.

2005

BRP predstavuje sadu APACHE

V Septemberi, BRP zahajuje výrobu revolučného pásového systému pre štvorkolky- APACHE ATV Track Kit, prvého a jediného OEM ATV pásového systému ktorý je vhodný pre väčšinu modelov ATV.

2005

BRP rozširuje svoju sieť

BRP zavádza priamu spojenie so svojou dealerskou sieťou vo Francúzsku.

2005

BRP dostáva ocenenie EPA


7. apríla, sa BRP stáva vôbec prvým výrobcom závesných motorov, ktorý získa prestížne ocenenie Clean Air Technology Excellence Award od U.S. Environmental Protection Agency (EPA), ktorá ocenila nízku produkciu emisií závesných motorov Evinrude E-TEC od BRP.

2005

Medzinárodné divízie BRP sa sťahujú do Lausanne

Od 1. októbra, BRP začína predávať priamo predajcom vo Francúzsku s novou kanceláriou v Aix-en-Provence. BRP zriaďuje svoje medzinárodné zastúpenie v Lausanne, Švajčiarsko.

2005

Vynovenie závodu BRP vo Valcourt

V marci, BRP oznamuje investíciu 10 miliónov dolárov na modernizáciu svojho závodu vo Valcourt, Québec.

2006

Tím ATV drví konkurenciu

Historické víťazstvo pre Bombardier * ATV na Rely Dakar: 16. januára, Juan Manuel Gonzales, Antoine Morel a Alain Morel obsadili prvé tri stupne víťazov v kategórii štvorkoliek po 16 náročných dňoch a viac než 9000 km z Lisabonu v Portugalsku, do Dakaru , Senegal.

2006

BRP sa šíri po celej Európe

Dňa 8. júna, BRP zavádza priame obchodné aktivity v Španielsku, Nemecku, Belgicku, Holandsku, Luxembursku, Veľkej Británii a Írsku.

2006

Značka Can-Am je znovuzrodená

V máji, sa Bombardier ATV stáva Can-Am ATV. BRP predstavuje svoju produktovú líniu štvorkoliek pre rok 2007 a mení názov segmentu ​​ATV na Can-Am. Názov Can-Am stelesňuje ducha BRP - neprekonateľný výkon, vynikajúce ovládanie a pokročilý dizajn, ktorý je jedinečný v priemysle.

2007

Slávnostné otvorenie nového závodu v Mexiku

25. októbra, BRP otvára svoj ​​nový závod v Juarez, Mexiko. Modely Can-Am ATV Outlander a Renegade, rovnako ako motory Rotax, ktoré poháňajú tieto vozidlá, sú vyrábané a kompltované v tomto závode.

2007

BRP predstavuje Evinrude multi-palivové motory


V júni, BRP ponúka Evinrude multi-palivové motory: jediné Lodné motory poskytujúce dostatočný výkon motora, ktorý je schopný bežať na viac palív, vrátane leteckých palív, petroleja a štandardného benzínu.

2007

BRP ide na cestu

BRP predstavuje svoje prvé vozidlo "on-road" Can-Am Spyder roadster. Toto troj-kolesové vozidlo, s dvoma kolesami vpredu a jedným vzadu, ponúka rovnováhu a pokoj s funkciami, ako je systém stability vozidla (VSS), vyvinutý v spojení s Bosch. VSS obsahuje anti-blokovací systém bŕzd, kontrolu trakcie a systémy riadenia stability. Spyder roadster, s jeho jedinečnou Y architektúrou, možno najlepšie opísať ako z časti motocykel a z časti kabriolet.

2007

Značka Sea-Doo oslavuje 20 rokov

V auguste, BRP si pripomíname 20. výročie modernej značky Sea-Doo zavedením modelov Sea-Doo X a Wake.

2007

Jeden milión vodných skútrov


Dňa 27. januára, BRP vyrába svoj ​​miliónty vodný skúter vo Valcourt, Québec. Názov Sea-Doo je synonymom pre zmysluplné inovácie, trendový štýl a temperamentný výkon.

2008

BRP zhromaždilo majiteľov vozidiel Can-Am Spyder roadster na provom zraze "Homecoming Owners Event"


6 júna sa koná prvý zraz majiteľov vozidiel Can-Am Spyder roadster. Vyše 350 majiteľov vozidiel Can-Am Spyder roadster osa zhromaždili vo Valcourt, Québec na prvom spoločnom zraze "Homecoming Owners Event".

2008

BRP oslavuje 100. výročie značky Evinrude.

Po dobu 100 rokov, názov Evinrude bol synonymom pre inovácie na vode. Od prvých noviniek po dnešné technológie Evinrude E-TEC, motory Evinrude pomáhajú ľuďom stráviť viac času užívaním si voľných chvíľ na mori. Táto história inovácií pokračuje aj dnes.

2008

BRP mení význam plavby s technológiou iControl

V septembri, BRP mení charakter plavby zavedením iControl: IBR ™ (inteligentná brzda a spiatočka): na svete vôbec prvý brzdový systém na vode; iS (inteligentné odpruženie): umožňuje pohybovať sa trupu nezávisle od sedadla, riadidiel a stúpačiek s plnými 15 cm vôle; iTC (inteligentné ovládanie škrtiacej klapky): prináša bezproblémovú prevádzku a presnosť pri každej jazdnej situácii; Trup S3 : stupňovaný trup navrhnutý tak, aby sa vodné skútre doslova prilepily k vode.

2008

BRP obchoduje napriamo v Rakúsku

V júli, BRP zabezpečuje napriamo obchodné činnosti v Rakúsku.

2008

BRP obchoduje napriamo v Mexiku

V októbri, BRP zavádza priamu obchodnú činnosť v Mexiku.

2008

Značka Evinrude oslavuje sté výročie.

BRP predstavuje celú líniu dvoj-taktov E-TEC pri príležitosti stého výročia Evinrude. Line-up obsahuje 198 modelov motorov od 25 do 300 konských síl.

2009

BRP oslavuje 50. výročie značky Ski-Doo s novými technológiami

BRP oslavuje 50 rokov Ski-Doo snežných skútrov tým, že prináša na trh nové technológie motorov. BRP prináša technológie Formuly 1 a automobilových technológií do sveta skútrov zavedením motora Rotax 1200 4-TEC a Rotax 600 HO E-TEC. Rotax 1200 4-TEC ponúka maximálny výkon, nižšie emisie, nízku spotrebu paliva, nízke emisie zvuku, vysokú spoľahlivosť a nízke nároky na údržbu. Technológia E-TEC sa osvedčila po obdržaní Technology Excellence Award EPA Clean Air. Motor Rotax 600 H.O. E-TEC má najnižšie emisie v priemysle, prakticky bez dymu a zápachu, ktoré bývajú zvyčajne spojené s 2-taktnými motormi.

2009

BRP vyhráva ocenenie "What's New"


od Popular Science Magazine Časopis Popular Science ocenil BRP prestížnou cenou Veľký Laureát vo výročnom čísle Best of "What's New" za jeho model Sea-Doo GTX Limited iS 2009 s technológiou iControl.

2009

Motory Evinrude od BRP sa umiestnili najvyššie v rámci spokojnosti zákazníkov

Vo Februári , dosiahlo hodnotenie závesných motorov Evinrude , po tretí krát za šesť rokov, najvyššiu úroveň spokojnosti zákazníkov v Spojených Štátoch spomedzi výrobcov dvoj-taktných závesných motorov. Výsledky podľa informačnej štúdie J.D. Power a Associates Marine Engine.

2009

BRP predstavuje roadster Can-Am Spyder RT


V septembri, BRP predstavuje Can-Am Spyder RT. S radom turistických doplnkov, vrátane voliteľného balíčka prívesu s objemom 622 l, ultra-komfortným cestovným sedadlom, elektronicky ovládaným tempomatom, dynamickým posilňovačom riadenia, nastaviteľným zadným odpružením, elektronickým čelným sklom, špičkovým zvukovým balíčkom s iPod konektorom, vyhrievanými rukoväťami jazdca a digitálne kódovaným bezpečnostným systémom.

2009

BRP predstavuje prvý vzduchom riadený systém odpruženia

V máji, BRP uvádza na trh prvý vzduchom riadený systém odpruženia v priemysle na modely Can-Am Outlander 800R EFI LTD MAX.

2009

BRP získava kontrakt na 10.000.000 dolárov

4. novembra, BRP získava kontrakt na 10 miliónov US $ z námornej pechoty Spojených štátov (USMC), pre jeho multi-palivové motory Evinrude (MFE).

2009

BRP zbiera rad ocenení


V apríli, BRP získava rad ocenení za svoj model vodného skútra Sea-Doo GTX Limited iS 255 vrátane: National Marine Manufacturers Association (NMMA) Innovation Award, United States Coast Guard Office of Auxiliary (USGC) a Boating Safety Award, 2009 "Best of the Year Award" od MotorBoating Magazine, "Watercraft of the Year" od Watercraft World magazine, a Red Dot product design award kategórii dopravy.

2010

BRP nastavuje nový štandard s vysokou úspornosťou a nízko produkciou emisií s motorom Rotax ACE

Motor Rotax 600 ACE (Advanced Combustion Efficiency) poskytuje vynikajúcu spotrebu paliva 8 l/100 km s dojazdom až 500 km. Jeho nižšie emisie (8 g / kw-hod HC a 90 g / kw-hod CO) predbiehajú normy US EPA pre rok 2012 (75 HC a 200 CO) a prísne štandardy Best Available Technology (BAT) (15 HC a 120 CO) nevyhnutné pre vjazd do Yellowstonského národného parku v Spojených štátoch.

2010

BRP vyrába 75.000 Sea-Doo loď


11. februára, BRP dosahuje 75,000 míľnik vo svojom výrobnom zariadení v Benton Illinois. Z linky zišla 6,4 m dlhá loď 2010 Sea-Doo Challenger 210 S.

2010

Skútre Sea-Doo s prívlastkom "Best Buy"

Štyri Sea-Doo skútre sú uznávané magazínom Consumers Digest ako Best Buy, modely 2010 Sea-Doo RXT iS 260, RXT-X 260, GTI SE 130 a SE 155 GTI.

2010

BRP ide napriamo v Taliansku

BRP distribuuje svoje závesné motory Evinrude na taliansky trh prostredníctvom svojej vlastnej dealerskej siete.

2010

BRP predstavuje nový motor Rotax E-TEC 800R v snežných skútroch

V januári BRP rozšírila svoju revolučnú technológiu motorov E-TEC v snežných skútroch Ski-Doo zavedením toľko očakávaného motora Rotax E-TEC 800R. Tento ľahký dvojtaktný motor používa sofistikované elektronické vstrekovacie ventily a výkonný centrálny počítač pre ohromujúce zvýšenie výkonu, účinnosť a jednoduchosť použitia. Tento motor debutuje v roku 2010 v modely Ski Doo MX Z X.

2010

BRP uvádza store.sk-doo.com

BRP spúšťa svoj internetový obchod na predaj Ski-Doo oblečenia, náhradných dielov a príslušenstva na store.sk-doo.com.

2010

BRP vyhráva ocenenie ECO

BRP vyhráva v roku 2010 "Eco Award" od Boating magazine za rozvoj a zavádzanie novej technológie navrhnutej tak, aby maximálne šetrila palivo pod názvom "ECO mode" na lodi Sea-Doo Challenger 210.

2010

BRP získava ocenenie Red Dot design

V júli, BRP získava red dot award v kategórii dizajn produktu, za jeho model lodi 2010 Sea-Doo Challenger 210 SE. To je v poradí siedme ocenenie red dot award pre BRP od roku 2005.

2010

BRP zakladá Regionales Innovations Centrum v Rakúsku

BRP-Powertrain, BRP a jej rakúska pobočka zakladá Regionales Innovations centrum (RIC) v prítomnosti zástupcov z niekoľkých rôznych úrovní rakúskej vlády. RIC bude navrhovať a vyvíjať efektívne pohonné technológie, ktoré znižujú uhlíkovú stopu výrobkov firmy BRP a zároveň bude vzdelávať svojich zamestnancov a študentov, aby držali krok s technologickými trendmi.

2010

Vývoj hybridnej technológie pre BRP Can-Am roadster

V decembri, Centre de technologies avancées BRP - Université de Sherbrooke (CTA) dostáva finančnú podporu vo výške 11,300,000 dolárov pre rozvoj hybridnej technológie motorov pre Can-Am roadster. Je to jediný projekt vývoja elektrického hybridu pre roadster na svete.

2011

Snežný skúter Ski-Doo láme 24-hodinový svetový rekord v prejdenej vzdialenosti

Nick Musters prekonáva úžasnú hranicu 3069 km na palube snežného skútra Ski-Doo mxz poháňaného motorom Rotax 800R E-TEC a stanovuje svetový rekord pre najväčšiu vzdialenosť prejdenú na snežnom skútri do dvadsaťštyri hodín. Nick Musters láme oficiálny svetový rekord (2372 km) o 697 km a doteraz neuznaný výkon z roku 2010 o 163 km.

2011

BRP vyhráva niekoľko ocenení za svoje produkty Sea-Doo na Miami International Boat Show

BRP získava štyri ocenenia na Miami International Boat Show za svoj nový prvotriedny vodný skúter Sea-Doo GTI SE a novú loď Sea-Doo 230 SP vrátane: National Marine Manufacturers Association (NMMA) Innovation Award, PWC of the Year od PWCToday.com, a dva Excellence in Design Awards odTrailer Boats magazine.

2011

BRP prispieva na kanadský výskumný program Mesiac a Mars

BRP, v spolupráci s Centre de technologies avancées BRP-Université de Sherbrooke (CTA), vyvíja podvozok a pohybové systémy pre Lunar Exploration Rover Light a Mars Exploration Science Rover.

2011

BRP navrhuje trofej pre víťazov závodu Formula 1 Grand Prix du Canada

V apríli, sú vybraní zamestnanci z BRP z oddelení dizajnu a inovácií aby navrhli trofeje pre 2011 ročník Formula 1 Grand Prix du Canada.

2011

BRP odhaľuje Spyder Five

Can-Am oficiálne predstavuje Spyder Five: päť jazdcov z odlišných prostredí, ktorý križujú Severnú Ameriku na Can-Am Spyder roadster, píšu blog a produkujú mini dokumenty o svojich cestách na komunitnom blogu SpyderRyder.com a na Facebook stránke Can-Am roadster na facebook.com/canamspyder.

2011

BRP sústreďuje motoristický svet do Montrealu vo veľkom štýle

BRP organizuje najväčšiu komerčnú udalosť v jej histórii, Club BRP, v Montreale. Verejnosť testuje výrobky a navštevuje BRP showroom v Palais Des Congres počas víkendu.

2011

Side-By-Side vozidlo Can-Am Commander s ocenením "Best of the Best" Award

BRP dostáva vytúžené ocenenie "Best of the Best" Award 2011 v kategórii Side-By-Side ATV od Field & Stream Magazine za svoje Side-By-Side vozido Can-Am Commander 1000.

2011

Bushell prepisuje históriu s trupom vodných skútrov Sea-Doo T3 od BRP

V októbri, pretekár na vodných skútroch Sea-Doo James Bushell získava dva z najprestížnejších titulov Majstrovstiev sveta vo všetkých závodoch vodných skútrov (PWC), vyhral obe Pro Open a Pro GP triedy v nedávnom svetovom finále IJSBA.

2012

BRP vyrába špecializované motorové vozidlá

BRP konštruuje špecializované motorové vozidlá vychádzajúce z radov jej produktov v novom závode v meste Sherbrooke. Tento závod sa zameriava na zostavenie špeciálnych vozidiel, aby spĺňali požiadavky vlády, obcí, inštitúcií a agentúr, ako aj jednotlivých spotrebiteľov.

2012

BRP otvára svoju regionálnu kanceláriu v Šanghaji

BRP otvára regionálnu kanceláriu v Šanghaji, aby zlepšila svoje vedomosti o čínskej kultúre a regionálnych špecifikách a podporila povedomie o značke BRP.

2012

program fly-DOO od BRP štartuje

V októbri, Regionálne inovačné centrum (RIC) BRP uvádza na trh nový projekt pre deti a mládež s názvom "fly Doo - fascinujúce letectvo" s účelom rozvíjať záujem detí o letectvo a rozvíjať kontakty so školami, priemyslom, mládežou a ich rodičmi.

2012

ROTAX 912 iS Aircraft Engine je certifikovaný podľa normy ASTM

Letecké motory Rotax 912 iS sú certifikované podľa Amerického ústavu pre testovanie a materiály (ASTM) F2339-06 bežná prax pre konštrukciu a výrobu piestových zážihových motorov pre ľahké športové lietadlo.

2013

BRP ponúka zabudovaný jet-ový propulzný systém výrobcom plavidiel

BRP rozširuje svoje portfólio lodných motorov ponukou zabudovaného jet-ového propulzného systému, použitím osvedčeného motora Rotax 4-TEC 1503.

2013

RP predkladá predbežný návrh svojej počiatočnej verejnej ponuky

BRP predkladá predbežný návrh regulačným úradom s cennými papiermi v každej z provincií a teritórií v Kanade v súvislosti s navrhovanou počiatočnou verejnou ponuku svojich podriadených akcií s hlasovacím právom.

2013

BRP dokončila záverečnú verejnú ponuku

V máji, BRP oznámila dokončenie svojej počiatočnej verejnej ponuky 12,200,000 podriadených akcií spoločnosti s hlasovacím právom za cenu 21,50 dolárov za akciu, čo v hrubých výnosoch vynesie pre spoločnosť približne 262,300,000 dolárov.

2013

Dostanete zimomriavky: BRP predstavuje trofej pre Formula 1 Grand Prix du Canada

V júni, BRP predstavuje edíciu Formula 1 Grand Prix du Canada 2013 - trofej za 1.miesto. François Dumontier, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Octane Racing Group Inc, propagátor Formula 1 Grand Prix du Canada ju označil za "jednu z najkrajších trofejí na okruhu Formuly 1".

2013

BRP oslavuje 30 rokov motorov Rotax na svetovej premiére

BRP oslavuje 30 rokov motokárových motorov Rotax tým, že prináša14. ročník Veľkého finále Rotax Max Challenge do Severnej Ameriky po prvýkrát vo svojej histórii.

2013

Rekordný počet 1300 ľudí sa stretáva na zraze majiteľov vozidiel Can-Am Spyder roadster pod názvom Can-Am Spyder Owners Event v Severnej Karolíne

BRP hostí takmer 850 vozidiel Can-Am Spyder a viac ako 1300 ľudí sa zúčastnilo najväčšieho stretnutia majiteľov Can-Am Spyder roadster sponzorovaného BRP. Je to najväčšia účasť pri príležitosti 6. výročného zrazu na Can-Am Spyder Owners Event v Maggie Valley, NC

PRESENT
TOP